2022 May 18 - چهار شنبه 28 ارديبهشت 1401
حرکت زائران با پای پیاده برای حضور در مراسم شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)
کد مطلب: ١٤٨٦٤ تاریخ انتشار: ٠٣ اسفند ١٤٠٠ - ١١:٣٤ تعداد بازدید: 374
اخبار » عمومي
حرکت زائران با پای پیاده برای حضور در مراسم شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)

هر ساله یک یا دو روز پیش از روز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) حضور زائران امام هفتم شیعیان به اوج می‌رسید، اما حضور زائران امسال زودهنگام بوده است.

آستان مقدس کاظمین اعلام کرد که حضور زائران مراسم سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) امسال زودهنگام بوده و اشاره کرد که مراسم زیارت از دو روز گذشته آغاز شده است.

«سعد الحجیه» معاون دبیرکل عتبه کاظمین در گفتگویی با شبکه خبری الفرات نیوز گفت: زائران برای شرکت در مراسم سالروز شهادت امام کاظم (علیه السلام) به سوی کاظمین می‌آیند، هر ساله یک یا دو روز پیش از روز شهادت حضور زائران به اوج می‌رسید، اما حضور زائران امسال زودهنگام بوده است.

وی دلایل حضور گسترده زائران در سال جاری را تعطیلات بهاری و کاهش ابتلاها به ویروس کرونا اعلام کرد و گفت شب شهادت امام کاظم (علیه السلام) شب یکشنبه خواهد بود، اما مراسم زیارت از دو روز گذشته آغاز شده است.

معاون دبیرکل آستان مقدس کاظمین گفت تعداد زیادی از زائران دیده شده‌اند که حامل پرچم امام کاظم (علیه السلام) هستند و به سمت کاظمین می آیند.

قرار است مراسم میلیونی گرامیداشت شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) هفته آینده همزمان با ایام شهادت ایشان در شهر کاظمین و حرمین امامین جوادین برگزار شود.

از سویی شورای امنیت ملی عراق بر حمایت از فرماندهی عملیات بغداد برای تامین امنیت مراسم میلیونی ایام شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) در شهر کاظمین تاکید کرد.

وزارت بهداشت عراق هم از آمادگی کامل بهداشتی و پزشکی خود برای گرامیداشت سالگرد شهادت امام کاظم (علیه السلام) خبرداد.

در همین حال، «ربی فلاح» عضو تیم رسانه‌ای وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که این وزارتخانه پایگاه‌های خود را در طول مسیرهای منتهی به کاظمین مستقر کرده و خودروهای اورژانس نیز برای خدمت‌رسانی به زائران آماده هستند.

وی افزود که تیم‌های وزارت بهداشت عراق بر عملکرد موکب‌هایی که در مسیر برای زائران غذا تهیه می‌کنند نظارت خواهند کرد و وسایل پزشکی لازم برای مقابله با کرونا مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

فلاح همچنین به حضور تیم‌های وزارت بهداشت در مسیرها برای آموزش اقدامات ضروری به زائران جهت مقابله با ویروس کرونا اشاره و تاکید کرد که تیم‌های واکسیناسیون نیز در طول مسیر عزاداران حاضر خواهند بود.

انبوهی از زائران و عزاداران برای گرامیداشت سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) در روز 25 رجب از روزهای گذشته پیاده و سواره در حال رساندن خود به کاظمین هستند.

حرم کاظمین بارگاه امام موسی کاظم(علیه السلام) امام هفتم و نوه اش امام جواد(علیه السلام) نهمین امام شیعیان در منطقه کاظمین منطقه‌ای در شمال بغداد پایتخت عراق واقع شده است.

انتهای پیامShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها