2022 June 29 - چهار شنبه 08 تير 1401
۱۱ زندانی شیعی عربستان با بی‌عدالتی شدید روبرو هستند
کد مطلب: ١٤٧٩١ تاریخ انتشار: ١٩ بهمن ١٤٠٠ - ١٢:٢٥ تعداد بازدید: 577
اخبار » عمومي
۱۱ زندانی شیعی عربستان با بی‌عدالتی شدید روبرو هستند

پایگاه خبری العهد به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ۱۱ زندانی شیعی اهل قطیف در شرق عربستان با ظلم و بی‌عدالتی شدیدی روبرو هستند.

«فیصل الکعیبی- حمد الکعیبی- علی الکعیبی- محمد الکعیبی- علی العوامی- محمد الشبیب- جعفر المرهون- مرتضی المرهون- مجتبی المرهون و علی المرهون» یازده نفری هستند که منابع آگاه اسامی آنها را اعلام کردند.

عربستان سعودی در سال‌های اخیر بسیاری از مخالفان خود را به بهانه‌های واهی اعدام یا زندانی کرده است؛ گستره اعدام‌ها در عربستان از شهروندان این کشور هم فراتر رفته است و شمار زیادی از اتباع دیگر کشورها را نیز شامل شده است.

مردم شرق عربستان طی سال‌های اخیر بارها در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه رژیم سعودی و کشتار ده‌ها معترض در شهرهای العوامیه و قطیف تظاهرات کرده‌اند؛ اما هر بار با سرکوب شدید نظامیان آل‌سعود مواجه شدند.

دولت سعودی هر ساله شمار زیادی از مخالفان آل‌سعود را با هدف مقابله با آزادی بیان و به بهانه مبارزه با تروریسم به مجازات‌های سنگین و اعدام محکوم می‌کند.

شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعیان عربستان یکی از برجسته‌ترین زندانیان سیاسی این کشور محسوب می‌شد که در سال ۱۳۹۳ به اتهام انتقاد از آل‌سعود و اقدام علیه امنیت ملی این کشور اعدام شد.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها