2022 June 28 - سه شنبه 07 تير 1401
انتقادات امام جمعه نجف به بازداشت شیعیان در عربستان
کد مطلب: ١٤٧٧٦ تاریخ انتشار: ١٧ بهمن ١٤٠٠ - ١٤:٣٨ تعداد بازدید: 584
اخبار » عمومي
انتقادات امام جمعه نجف به بازداشت شیعیان در عربستان

امام جمعه نجف اشرف ضمن درخواست از عربستان سعودی برای آزادی علمای شیعی بازداشتی در این کشور از امارات نیز خواست از ائتلاف متجاوز علیه یمن که آن را ائتلافی شیطانی خواند، خارج شود.

حجت‌الاسلام سیدصدرالدین قبانچی، امام جمعه شهر نجف اشرف از گروه‌های شیعی خواست با کنار گذاشتن اختلافات و تشکیل فراکسیون اکثریت وارد پارلمان جدید عراق شوند.

وی با تأکید بر اینکه وحدت بیت شیعی شعار و هدف ماست، گفت: گفت‌وگوهای سیاسی ادامه دارد و ما به یاری خداوند متعال و نظر صاحب الزمان(عج) امیدواریم که این گفت‌وگوها به بن‌بست نرسد.

او با اشاره به سالروز شهادت سیدمحمدباقر الحکیم معروف به شهید محراب گفت: اولویت این شهید آزادسازی عراق بود و از همین رو یک بار عالم دینی، یک بار یک مبارز، یک بار یک طراح نظامی و یک بار یک دیپلماتیک ماهر بود.

او با بیان اینکه جمهوری اسلامی نخستین پشتیبان ملت عراق بود، گفت: ایرانی‌ها مخالفان رژیم بعث عراق را در آغوش گرفتند و از آنها حمایت کردند و پس از سقوط رژیم بعث نیز باز پشتینبان ملت عراق بودند و هنوز هم بر سر مواضع خود پابرجا هستند.

حجت‌الاسلام قپانچی با اشاره به چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: ملت عراق سه موضوع مهم را در اختیار دارند، ولایت، ارتباط با اهل بیت(ع) و ارتباط با مرجعیت دینی و علمای دینی و صبر و با این عوامل سه گانه جمهوری اسلامی ایران از هم فرونمی‌پاشد.

امام جمعه نجف اشرف در بخش دیگری از نطق خود به موضع بازداشت علمای دینی در عربستان سعودی اشاره کرد و خطاب به رژیم آل سعود گفت: اگر می‌خواهید به عراق نزدیک شوید حسن نیت خود را نشان دهید و از طائفه‌گری دور شوید و به تعدد مذاهب ایمان داشته باشید و علمای دینی را آزاد کنید.

حجت‌الاسلام قپانچی درباره عملیات طوفان یمن نیروهای مسلح یمن در عمق خاک امارات نیز گفت: امارات باید از ائتلاف نظامی علیه یمن که یک ائتلاف شیطانی است، خارج شود.
انتهای پیامShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها