2021 June 19 - شنبه 29 خرداد 1400
استراتژی جدید پنج ساله عراق برای مقابله با داعش
کد مطلب: ١٤٠١٣ تاریخ انتشار: ٠٢ خرداد ١٤٠٠ - ١٣:٥٥ تعداد بازدید: 169
اخبار » عمومي
استراتژی جدید پنج ساله عراق برای مقابله با داعش

مسئولان امنیتی عراق امروز از استراتژی جدید پنج ساله‌ای برای مقابله با داعش خبر دادند.

مسئولان امنیتی عراق امروز از استراتژی جدید پنج ساله‌ای برای مقابله با داعش خبر دادند.

 صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در کنفرانس امنیتی فرماندهی عملیات مشترک و دستگاه‌های مبارزه با تروریسم و پلیس که در بغداد برگزار شد، اعلام کرد که این دستگاه بر اساس ماموریت‌هایی که برای آن مشخص شده است، در راستای انهدام شبکه‌های تروریستی تلاش می‌کند و این تحلیل و دیدگاه دستگاه فقط محدود به مقابله با فعالیت‌های تروریستی نیست، بلکه نظارت و ارزیابی نیز انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این دستگاه استراتژی را برای مبارزه با تروریسم کلید زده است که برای پنج سال با هدف مقابله با داعش ادامه می‌یابد.


النعمان تصریح کرد که بیش از ۲۵۰ غار از آغاز سال میلادی جاری منهدم شده و چندین شبکه تروریستی منحل شده است و سرکردگان برجسته‌ای در داعش به هلاکت رسیده‌اند و عملیات علیه نیروهای باقی مانده از داعش همچنان ادامه دارد.

فرماندهی عملیات مشترک روش جدیدی را علیه نیروهای باقی مانده داعش در پیش گرفته است. در این راستا، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در همان کنفرانس خبری عنوان داشت که این فرماندهی با همکاری نیروهای امنیتی در رسته‌های مختلف روش تاکتیکی را در پیش گرفته است که بر مبنای تمرکززدائی در اجرای عملیات علیه نیروهای داعش است.

وی تصریح کرد: فرماندهی عملیات با ائتلاف بین المللی از طریق تحویل گرفتن دستگاه‌های جدید نظارت بر مرزهای عراق و سوریه و جلوگیری از نقض‌ها و نفوذ نیروهای تروریستی همکاری می‌کند و تمامی شکاف‌ها در مرزهای عراق با سوریه طی دو ماه آتی پر خواهد شد.

الخفاجی عنوان داشت که کمیته‌های فنی طی دو هفته آتی نشستی را درمورد زمان بندی عقب نشینی نیروهای بیگانه برگزار می‌کنند.

وزارت کشور عراق نیز از انجام عملیات گسترده‌ای علیه گروه‌های جنایت‌کار در تعدادی از استان‌ها خبر داد.


منبع: شیعه نیوز


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها