2021 May 16 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
شیعیان حمله به مدارس قرآنی در نیجریه را محکوم کردند
کد مطلب: ١٣٧٧٢ تاریخ انتشار: ٠٢ بهمن ١٣٩٩ - ١٢:١٣ تعداد بازدید: 402
اخبار » عمومي
شیعیان حمله به مدارس قرآنی در نیجریه را محکوم کردند

کارگروه مشترک متشکل از نیروهای امنیتی ،ارتش ، پلیس و سایر افسران شبه نظامی طی یک هفته گذشته مدارس قرآنی را مورد حمله قرار دادند.

یک کارگروه مشترک متشکل از نیروهای امنیتی ،ارتش ، پلیس و سایر افسران شبه نظامی به محل سکونت یک دانشمند برجسته اسلامی به نام «شیخ داهیرو باوچی» در کادونا نیجریه که یک مدرسه قرآنی نیز هست حمله کرده و 160 دانش آموز را دستگیر کردند.

همین گروه یک شب دیگر به مدرسه قرآنی دیگری که متعلق به امام جماعت مسجد جامع «ناساراوا » است حمله کردند.

گزارش های دریافت شده حاکی از آن هستند که پس از این دو اقدام ، عملیات مشابهی نیز در شهر زاریا انجام شده است.

جنبش اسلامی در نیجریه استفاده بی شرمانه از زور علیه شهروندان بی گناه و غیرمسلح را محکوم کرده و تاکید کرد که این اقدام دولت ایالتی علیه مدارس قرآنی خودسرانه بوده است.

در بیانیه منتشر شده در این زمینه آمده است: ما معتقدیم هرکس این حملات را مجاز دانسته و اجرایی کرده از روال قانونی پیروی نکرده است ، زیرا قربانیان زیر سن قانونی هستند و این حملات باعث آسیب دیدگی روحی آنها می شود.

ابن بیانیه می افزاید: اگرچه ما از اقدام دولت «الروفایی» در کادونا متعجب نیستیم اما ما معتقدیم كه حتی اگر قصد تعطیلی این مدرسه های قرآنی را داشتند باید به صورت متمدنانه تری عمل می کردند.

در این بیانیه تاکید شده است: اگرچه دولت ایالت کادونا می گوید این گروه مقررات مربوط به دستورالعمل های کرونا را اجرا می کنند و کودکان را به دلیل نقض مقررات تعطیلی مدارس از سوی مسئولان آنها از این مدارس نجات می دهند اما این تنها بهانه ای برای هدف قرار دادن مسلمانان است.

منبع: شیعه نیوز


Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها