2021 December 5 - يکشنبه 14 آذر 1400
توهین احمدبصری به انبیاء
کد مطلب: ١٢٢٢٠ تاریخ انتشار: ٢٤ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٠٠ تعداد بازدید: 1887
فتنه احمد الحسن » مقالات
توهین احمدبصری به انبیاء

احمد بصری که از مدعیان دروغین سالیان اخیر هست، همواره سعی در تخریب عقاید شیعه و تنقیه مقام اولیاء الهی دارد که می‌شود گفت سربازی وفادار و مطیع برای ابلیس است که سخن ابلیس  در آيه ۸۹ سوره ص که از زبان شیطان بیان می‌کند که:

قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ (سوره ص/ آیه ۸۲ )

شیطان گفت: به عزتت قسم همه آنها را گمراه خواهم کرد.

 را سر مشق خود قرار داده است و سعی در گمراه کردن کل دین داران اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان دارد.

در این مقاله به نمونه هایی از توهین های او به انبیاء الهی اشاره خواهیم کرد.

امید است که فریب خوردگان این جریان از خواب غفلت بیدار شده و چشم به حقیقت بگشایند.

1-     توهین به پیامبر (ص) 

حضرت محمد مصطفی (ص) که به اعتقاد مسلمانان دارای بالاترین درجه کمال و صفات برخوردار است؛ و قرآن او را رحمة للعالمین (سوره انبیاء، آیه ۱۰۷) و در آیه‌ای دیگر  او را بهترین اسوه و الگو (سوره احزاب، آیه ۲۱)  برای جامعه جهانی بشریت معرفی کرده است.

احمد بصری در کتب خود  او را دارای ظلمت و فاعل گناه کبیره می‌داند. چنانچه در کتاب متشابهات خود که اصلی‌ترین کتاب این منحرف است نوشته‌شده است که:

    

همانگونه که میینید حضرت ختم رسل را به گناه متهم میسازد و جهل خود را به نمایش عموم میگذارد.

این در حالی است که اهل بیت در رابطه با آیه ۱و۲ سوره مبارکه فتح کاملا شرح داده اند:

 ۱) امیرالمؤمنین (علیه السلام) :

 أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ ع قَالَ: لَمَّا نَزَلَتْ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ ص‏ لِيَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ ما تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَ ما تَأَخَّرَ قَالَ يَا جَبْرَئِيلُ مَا الذَّنْبُ الْمَاضِي وَ الذَّنْبُ الْبَاقِي قَالَ جَبْرَئِيلُ ع لَيْسَ لَكَ ذَنْبٌ أَنْ يَغْفِرَهَا لَكَ 

امیرالمومنین(ع): هنگامی که آیه ( لیغفر لک الله …) بر پیامبر ناز گردید پیامبر(ص) به جبرئیل فرمودند: ای جبرئیل آن گناهی که گذشت و گناهی که باقی ماند چیست؟ جبرئیل عرضه داشت : شما گناهی را مرتکب نشده اید.

تفسير فرات الكوفي  ص ۴۱۹

كوفى، فرات بن ابراهيم، تفسير فرات الكوفي، ۱جلد، وزارة الثقافة و الإرشاد الإسلامي، مؤسسة الطبع و النشر – ايران – تهران، چاپ: ۱، ۱۴۱۰ ه.ق. 

 

 ۲ ( امام صادق (علیه السلام: (

 عُمَرَ بْنِ يَزِيدَ بَيَّاعِ السَّابِرِيِّ، قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَوْلُ اللَّهِ فِي كِتَابِهِ‏ «لِيَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ ما تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَ ما تَأَخَّرَ» قَالَ: مَا كَانَ لَهُ مِنْ ذَنْبٍ وَ لَا هَمٍّ بِذَنْبٍ وَ لَكِنَّ اللَّهَ حَمَّلَهُ ذُنُوبَ شِيعَتِهِ ثُمَّ غَفَرَهَا لَهُ  

عمر بن یزید بیاع السابری میگوید  آیه ( لیغفر لک الله … ) را برای امام صادق علیه السلام قرائت کردم ایشان در پاسخ فرمودند: پیامبر گناهی را مرتکب نشد و قصد انجام گناهی نکرد اما خداوند به واسطه او گناه شیعیانش را آمرزید.

تفسير القمي ج۲ ص۳۱۴

 قمی، على بن ابراهيم، تفسير القمي، ۲جلد، دار الكتاب – ايران – قم، چاپ: ۳، ۱۳۶۳ ه.ش.

 

 ۳)  امام رضا (علیه السلام) :

 

امام رضا علیه السلام در پاسخ مامون که از ایشان در رابطه با این آیه سوال  کرد فرمودند:

قَالَ الرِّضَا (عَلَيْهِ السَّلَامُ): «لَمْ يَكُنْ أَحَدٌ عِنْدَ مُشْرِكِي أَهْلِ مَكَّةَ أَعْظَمَ ذَنْباً مِنْ رَسُولِ اللَّهِ (صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ)، لِأَنَّهُمْ كَانُوا يَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ ثَلَاثَمِائَةٍ وَ سِتِّينَ صَنَماً، فَلَمَّا جَاءَهُمْ (صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ) بِالدَّعْوَةِ إِلَى كَلِمَةِ الْإِخْلَاصِ، كَبُرَ ذَلِكَ عَلَيْهِمْ وَ عَظُم‏[1]

امام رضا(علیه السلام): به گمان مشرکین قریش در مکه کسی گناهکار تر از پیامبر (ص) نبود زیرا آنها ۳۶۰ بت را به جای خداوند متعال میپرستیدند اما هنگامی که ایشان با دعوت اسلام به سراغ آنها رفتند این امر نزد آنها گناه بزرگی شمرده شد.

البرهان في تفسير القرآن    ج‏۵   ص۸۲

اینها تفاسیر اهل بیت در پاسخ به این شبهه می باشد اما این مدعی دروغین ۱۴۰۰ سال بعد از نزول این آیه دوباره اشکالات دشمنان اسلام را بازگو میکند و پیامبر عظیم الشان اسلام را گناهکار و غرق در ظلمت میداند.  

 بحرانى، هاشم بن سليمان، البرهان في تفسير القرآن، ۵جلد، موسسة البعثة، قسم الدراسات الإسلامية – ايران – قم، چاپ: ۱، ۱۴۱۵ ه.ق.

 

2-   توهین به حضرت ابراهیم (ع)

 

احمد اسماعیل نه تنها به حضرت ختم رسل(ص) توهین کرده است بلکه بازم شاهد آن هستیم که حتی به حضرت ابراهیم(ع) نیز توهین کرده است و بر حسب جهل و عقل نداشته خود ایشان را متهم به شرک کرده است.

  احمد اسماعیل نه تنها به حضرت ختم رسل(ص) توهین کرده است بلکه بازم شاهد آن هستیم که حتی به حضرت ابراهیم(ع) نیز توهین کرده است و بر حسب جهل و عقل نداشته خود ایشان را متهم به شرک کرده است.

همانگونه که در کتاب خود مینویسد:

 

  

همانگونه که میبیند احمد میگوید حضرت ابراهیم (ص) در او اهل بیت را خدای خود گرفت سپس موحد گشت.

 که امام صادق(ع) در پاسخ به این حرف فرموده اند که:

وَ سُئِلَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع عَنْ قَوْلِ إِبْرَاهِيمَ‏ هذا رَبِّي‏ أَشْرَكَ فِي قَوْلِهِ‏ هذا رَبِّي‏ فَقَالَ لَا مَنْ قَالَ هَذَا الْيَوْمَ فَهُوَ مُشْرِكٌ، وَ لَمْ يَكُنْ مِنْ إِبْرَاهِيمَ شِرْك

در رابطه با حضرت ابراهیم از امام صادق سوال شد که آیا ایشان مشرک شدند؟ حضرت در پاسخ فرموند: خیر، بلکه هرکس بگوید ابراهیم شرک ورزید خود او مشرک است و از ابراهیم شرکی سر نزد.

تفسير القمي    ج‏۱    ۲۰۷

و طبق این روایت مشرک بودن احمد از زبان مبارک امام صادق(علیه السلام) ثابت گشت.

 قمى، على بن ابراهيم، تفسير القمي، ۲جلد، دار الكتاب – ايران – قم، چاپ: ۳، ۱۳۶۳ ه.ش.

3) توهين به حضرت يونس (علیه السلام) : 

حضرت يونس عليه السلام جز پیامبرانی است که نام مبارک ایشان در قرآن به آن اشاره شده است و مدح های زیبایی در رابطه با ایشان در قرآن کریم وارد شده است.

چنانچه خداوند متعال در قرآن میفرماید:

وَإِنَّ يُونُسَ لَمِنَ الْمُرْسَلِينَ (صافات/ ۱۳۹)

و قطعا یونس از پیامبران و فرستادگان خداوند متعال بود. 

وَإِسْمَاعِيلَ وَالْيَسَعَ وَيُونُسَ وَلُوطًا وَكُلًّا فَضَّلْنَا عَلَى الْعَالَمِينَ (انعام /۸۶)

و همانا اسماعیل و الیسع و یونس و لوط همه آنها را بر تمامی جهانیان برتری دادیم

اما با وجود این مدح ها شاهد آن هستیم که احمد پا را فراتر از ادب نداشته خود گذاشته است و به حضرت یونس نیز تهمت زده است.

چنانچه احمد در کتاب المتشابهات خود حضرت یونس را جهنمی میداند و معتقد است که ایشان با بلعیدنش توسط نهنگ بر خلاف قرآن کریم فوت کرده است.

      

 همانگونه که میبیند او معتقد است که کسی قرآن او را بر جهانیان برتری داده است و به رسالت او شهادت داده است تا روز قیامت در جهنم است.

نتیجه:

در این مقاله ثابت شد که احمد همواره در حال توهین به مقدسات اسلام می باشد  و به صراحت و علنا مخالف کلام اهل بیت و قرآن سخن میگوید.

به امید روزی که اتباع جاهل او به خود بیایند و از دام شیطان راهیی بخشند.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

بی‌راهه
مستند خواب پریشان
کلیپ
عمومی
برادر ناتنی وهابیت
مستندات تصویری
سخنرانی
مقالات
کتابخانه
سایت های مرتبط