2017 September 22 - جمعه 31 شهرويور 1396
نشست آستانه2 و ژنو 4 به داد الفوعه و کفریا برسد
کد مطلب: ١٠٧٩٦ تاریخ انتشار: ٢٨ بهمن ١٣٩٥ - ١٨:٤١ تعداد بازدید: 193
اخبار » عمومي
نشست آستانه2 و ژنو 4 به داد الفوعه و کفریا برسد

پژوهشگر سوری گفت: اهالی الفوعه و کفریا با برپایی تجمع از نهادهای بین‌المللی و شرکت کنندگان در نشست‌های آستانه 2 و ژنو 4 خواستند گامی برای رفع محاصره این 2 شهرک توسط تروریست‌ها بردارند.

لؤی حاج حسن پژوهشگر رسانه‌ای امور الفوعه و کفریا بر ضرورت بررسی وخامت اوضاع انسانی الفوعه و کفریا در مذاکرات آستانه تاکید کرد و گفت: موضوع این دو شهرک محاصره شده در حومه شمال إدلب باید در راس مسائل مورد بحث در آستانه قرار گیرد.

وی افزود: ما می دانیم که ترکیه، روسیه و ایران در مسائل متعددی با یکدیگر هماهنگی دارند بنابراین نباید بر ترکیه فشار آورد تا به تروریست های تحت حمایت خود سفارش کند اجازه وجود مواد غذایی از گذرگاه باب الهوی در بیست کیلومتری الفوعه و کفریا به این دو شهرک را بدهد.

حاج حسن تاکید کرد: در سایه تداوم راکت پراکنی و تیراندازی تروریست های احرار الشام و جبهه النصره به سمت الفوعه و کفریا و نبود ملزومات پزشکی یا حتی کمک های اولیه برای درمان زخمی ها در کنار قطع جریان آب این دو شهرک که اهالی را وادار به استفاده از آب انبارها و آب چاه کرده دولت سوریه و همه تصمیم سازان دنیا باید به این قضیه انسانی که به فاجعه ای واقعی مبدل شده رسیدگی کنند.

فعال سوری گفت: اهالی شهرک های الفوعه و کفریا با برپایی تجمع تازه ای از شرکت کنندگان در نشست های آستانه 2 و ژنو 2 آتی و همچنین نهادهای بین المللی و نهاد سازمان ملل خواستند اوضاع آنها را در فهرست اولویت های دستور کار خود در این جلسات قرار داده و کاری برای رفع محاصره این 2 شهرک پس از 2 سال انجام بدهند.

شرکت کنندگان در این تجمع خواستار شکستن حلقه محاصره تروریست ها در اطراف الفوعه و کفریا و ورود کمک های غذایی و پزشکی به آنجا در اسرع وقت شدند.
منبع: فارس
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی:
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها