2017 September 23 - شنبه 01 مهر 1396
تظاهرات گسترده شیعیان ایالت سند در واکنش به بازجویی زوار زینبیه!
کد مطلب: ١٠٧٤٦ تاریخ انتشار: ١٣ بهمن ١٣٩٥ - ١٠:٣٠ تعداد بازدید: 278
اخبار » عمومي
تظاهرات گسترده شیعیان ایالت سند در واکنش به بازجویی زوار زینبیه!

صدها تن از شیعیان ایالت سند پاکستان در اعتراض به سیاست های دوگانه مقامات این کشور در برخورد با پدیده تروریسم، به خیابان ها آمده و تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری ـ ابنا ـ در اعتراض به سیاست های دوگانه دولتمردان پاکستانی، شیعیان ایالت سند در شرق این کشور، تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

تظاهرکنندگان علیه تبعیض و رفتار دوگانه در قبال تروریسم و "تقسیم تروریست ها به خوب و بد" شعارهایی سر دادند.

«میرزا یوسف حسین» پژوهشگر و فعال شیعه از اقدام اخیر دولت در تفتیش و بازجویی از زائران حرم مطهر حضرت زینب(س) در سوریه اظهار تعجب کرد و گفت: دولتمردان پاکستان در مسیری قدم گذاشته اند که آل سعود قدم گذاشته است. آنها همنوا با آل سعود، شیعیان این کشور را تحت فشار قرار می دهند.

این فعال شیعه سپس خاطرنشان کرد: تروریست های تکفیری پس از شکست های مفتضاحانه در سوریه به پاکستان بازگشته اند و اکنون در صدد تلافی از شیعیان این کشور هستند اما سیاست های دوگانه دولت در قبال تروریسم، سبب شده است که جامعه بین الملل، پاکستان را به عنوان کشوری که با تروریسم مبارزه می‏ کند، جدی نداند.

اخیرا بیش از ۳۰ تن از شیعیان پاکستانی به دست تروریست های وابسته به وهابیت به شهادت رسیدند. در آخرین مورد، «محمد کاظم» شیعه حافظ قرآن در شهر کراچی، هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.

گفتنی است گروه های تکفیری تروریستی مختلفی از جمله لشکر جهنگوی در پاکستان، به صورت آزادانه حضور و فعالیت گسترده ای دارند و همواره چهره های برجسته شیعه را در شهرهای مختلف این کشور هدف قرار داده و به شهادت می رسانند و دولت نیز در این قبال، موضع سکوت اختیار کرده است.

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی:
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها