2018 June 25 - دوشنبه 04 تير 1397
تحرکات تروریست ها برای حمله به شیعیان فوعه
کد مطلب: ١٠٥٦٠ تاریخ انتشار: ٠١ دي ١٣٩٥ - ١٨:٣٧ تعداد بازدید: 486
اخبار » عمومي
تحرکات تروریست ها برای حمله به شیعیان فوعه

شهروند اهل فوعه کفریا با اشاره به اینکه در مقابل خروج نزدیک به ۱۰ هزار تروریست از حلب تنها ۵۰۰ نفر از فوعه کفریا خارج شدند گفت: توافقنامه برای خروج تروریست ها از حلب در مقابل خروج ۴ هزار شهروند فوعه کفریا ضمانت اجرایی ندارد و مردم نگران نحوه انتقال خود از این مناطق هستند.

به گزارش «حوزه نیوز»، بعد از آزادی حلب، توافقنامه ای برای خروج تروریست ها از حلب در قبال شکسته شدن محاصره فوعه کفریا انجام شد که با گذشت پنج روز این  روز این توافقنامه به طور کامل اجرا نشده و با وجود خروج نزدیک به 10 هزار تروریست با تجهیزات سنگین از حلب تنها 500 نفر از اهالی فوعه کفریا خارج شدند و مردم این مناطق در نا امنی و بحران به سر می برند .

محمد الشیخ از اهالی فوعه وکفریا با اشاره به شرایط مبادله مجروحان اهالی این دوشهر شیعه نشین با خروج تروریست ها از حلب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه گفت: بعد از گذشت روز از تفاهم نامه مبادله خروج تروریست ها از حلب در قبال خروج 4 هزار نفر از اهالی فوعه و کفریا که در شرایط بسیار بحرانی و وخیم به سر می برند تنها از دو شب گذشته حدود 500 نفر از فوعه کفریا خارج شدند.

وی ادامه داد: بر اساس توافقنامه اولیه قرار بود در مرحله اول 1500 نفر از فوعه و کفریا خارج شوند و در مرحله دوم 1000نفر و در مرحله آخر 1500 نفر از زخمی ها و زنان و یا افرادی که در مرحله بحرانی به سر می برند از این دو شهر خارج شوند.

الشیخ با اشاره به آتش زدن اتوبوس ها توسط تروریست ها در روز گذشته گفت: مردم فوعه کفریا اصلا راضی به این نحو از خروج از این مناطق نیستند چرا که تروریست ها دائما توافقات خود را نقض می کنند و امنیت برای ساکنان محاصره شده این دو شهر در شرایط خروج وجود ندارد و احتمال دارد همانطور که تروریست ها اتوبوس های خالی را به آتش کشیدند به اتوبوس های حامل مجروحان نیز حمله کنند.

تحرکات تروریست ها برای حمله به فوعه
شهروند سوری ادامه داد: از سوی دیگر در این مدت پهبادهای تروریست ها از شرایط مردم فوعه و کفریا عکس گرفتند تا در زمان لازم مردم را مورد اصابت موشک قرار دهند چنانچه چندی پیش نیز به موشک باران این مناطق پرداختند و 67نفر از مردم به شهادت رسیدند.

کارشناس سوری گفت: بر اساس این توافقنامه قرار بود 4 روز قبل مسلحین از حلب بیرون بروند و مردم فوعه و کفریا از محاصره خارج شوند که این توافقنامه به دلیل نداشتن ضمانت اجرایی نقض شد و نزدیک به 10 هزار تروریست شامل افسران خارجی ترکیه و آمریکایی و اسراییلی و سران تروریست ها به همراه تجهیزات سنگین از حلب خارج شدند و در حالی که مردم فوعه و کفریا همچنان در شرایط بحرانی به سر می برند و از این توافقنامه بهره ای نبردند.

الشیخ خاطر نشان کرد: متاسفانه تروریستها بعد از خروج از حلب و از سایر مناطقی که قبلا بیرون رانده شدند مثل دمشق و حمص به سمت ادلب حرکت می کنند و به دنبال انتقام گیری از مردم ادلب و فوعه و کفریا هستند .

توطئه آمریکا و ترکیه برای حمایت از تروریستها و نقض تفاهم نامه

وی با اشاره به توطئه های آمریکا و ترکیه گفت: با تلاش های آمریکا و ترکیه این تفاهم نامه برای خروج مردم فوعه و کفریا از محاصره ضمانت اجرایی ندارد چراکه در حال حاضر 18 هزار جمعیت در فوعه کفریا در شرایط بحرانی و بیماری کمبود مواد غذایی و دارویی به سر می برند و تمامی آنها به کمک فوری نیاز دارند .

شهروند اهل فوعه گفت: تروریست ها به شرایط مردم این مناطق آشنا هستند که مردم  نمی توانند از خودشان دفاع کنند از این رو گنجی برای مذاکره با دولت سوریه محسوب می شوند .

وی خاطر نشان کرد: خروج 55 هزار تروریست(در مرحله اول 10 هزار تروریست) در مقابل 4 هزار نفر از فوعه کفریا آن هم در مقابل نقض همین مقدار امیدوار کننده نیست و احتمال حمله این تروریست ها به فوعه کفریا وجود دارد.

الشیخ با اشاره به نشست مشترک ایران ،ترکیه و روسیه و نشست های سیاسی دیگر برای حل بحران سوریه و حلب گفت: آزادی حلب برای همه سوری ها با اهمیت است اما با نقض های مکرر تفاهم نامه ها از سوی تروریست ها و حامیانشان و توطئه های مکرر و حتی پشت پرده آنها امیدی جز خدا برای حل بحران فوعه و کفریا نداریم و مردم فوعه و کفریا با بحرانی شدید روبرو هستند .
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی:
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | فروشگاه | طرح پرسش | رسانه | گنجینه ولایت | نسخه موبایل | سایت قدیم | العربیة | اردو | English