نسخه موبایل
www.valiasr-aj .com
تشکیل گروه «کتائب المجد» با دو هزار فرد مسلح در حلب سوریه
کد خبر: ١٢٠٢٩ تاریخ انتشار: ٢٢ خرداد ١٣٩٧ - ١٧:٢٩ تعداد بازدید: 208
اخبار » عمومي
تشکیل گروه «کتائب المجد» با دو هزار فرد مسلح در حلب سوریه

دو هزار تروریست در استان حلب سوریه گروه موسوم به کتائب المجد را تشکیل دادند و اعلام کردند که قصد دارند شهر حلب (مرکز استان) را مجدا اشغال کنند.

نظامیان معارض در شمال سوریه، شامگاه دوشنبه از تشکیل یک گروه نظامی در حلب خبر دادند.

وبگاه معارض «الدرر الشامیه» اعلام کرد که این افراد قصد دارند مناطقی را که در تسلط ارتش سوریه در حلب قرار دارد، مجددا اشغال کنند.

این افراد با انتشار بیانیه‌ای ادعا کردند: «ما تشکیل [گروه] "کتائب المجد" را اعلام می‌کنیم که در ریف حلب فعال است تا شهر غصب شده‌مان را پس بگیریم».

این گروه مدعی شد که وضعیت نابسامان آنچه «انقلاب» سوریه خوانده می‌شود و نابودی شهرهای حلب این افراد را واداشته است که این گروه را تشکیل دهند.

«عبدالکریم الجاسم» ملقب به «أبو لیزر» به عنوان سرکرده نظامی این گروه و «أحمد فتوح» به عنوان سرکرده اصلی این گروه انتخاب شدند.

به گزارش الدرر، هسته اولیه این گروه از دو هزار فرد مسلح تشکیل شده است.

ارتش سوریه چند روز پیش در اطراف منطقه «خربه معراته» واقع در ریف جنوب غربی حلب مواضع تروریستهای جبهه النصره را هدف قرار داد.

توپخانه ارتش سوریه مراکز تجمع تروریستها را در محور «جمعیة الزهرا» واقع در غرب شهر حلب بمباران کرد که در جریان آن چند تروریست کشته و زخمی شدند.

تروریستها نیز سه شنبه هفته گذشته قصد داشتند به مناطق نظامی ارتش سوریه در جنوب غرب حلب نفوذ کنند که نیروهای سوری این عملیات را ناکام گذاشت و در جریان آن 15 تروریست کشته و زخمی شدند.
Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: